V EuroPainClinics Fyzio se 16. října připojujeme k oslavě mezinárodního dne páteře, který je jedním z dnů Světového týdne kostí a kloubů stanoveného pod záštitou Světové zdravotnické organizace a Organizace spojených národů. Tento den má za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o stavech a nemocech, které mohou postihnout lidskou páteř a upozornit na možnosti léčby, která je v současné době pro lidi s onemocněním páteře dostupná.

Páteř hraje klíčovou roli v našem každodenním životě a zaslouží si proto dostatek pozornosti v podobě kvalitní péče i prevence. S bolestí zad se totiž setká prakticky každý člověk – statisticky se alespoň jedenkrát v životě projeví až u 80 % dospělé populace. Dnešní svátek páteře je tak zároveň také pobídkou pro lidi všech věkových kategorií, aby byli aktivní a podporovali zdraví své páteře pohybem a správnými pohybovými návyky. Mít zdravá a silná záda je přáním každého, proto je zcela namístě myslet na to, jak onemocnění páteře preventivně předcházet.

Fyzioterapie je pro dlouhodobé udržení dobrého zdravotního stavu páteře, ale i celkově pohybového ústrojí zásadní. Obecně je fyzioterapie považována za možnost první volby léčby, začít však můžete kdykoliv – preventivní cvičení pod dohledem kvalifikovaných odborníků - fyzioterapeutů či fyziotrenérů však přináší našemu tělu celou řadu benefitů. 

Na míru sestavená podpora vaší fyzické aktivity cvičením, správné pohybové stereotypy a držení těla, správné zvedání těžkých břemen i ergonomické uspořádání pracovního prostředí - to vše jsou aspekty, kterými můžete své páteři prokázat více než dobrou službu. 

V EuroPainClinics Fyzio Brno a Hradec Králové jsme zde pro vás, neváhejte se na nás s vašimi zdravotními obtížemi kdykoliv obrátit!

K objednání využijte našeho telefonického kontaktu nebo formulář k objednání na www.efyziokonzultace.cz


Bezplatná online eFyzio-konzultace

Objednejte se do EuroPainClinics Fyzio Brno a EuroPainClinics Fyzio Hradec Králové vyplněním a odesláním formuláře bezplatné eFyzio-konzultace. Vaše obtíže budou posouzeny našimi specialisty a na základě toho vám navrhneme nejvhodnější způsob vaší terapie.

EuroPainClinics Fyzioterapie eFyzio-konzultaceBezplatná eFyzio-konzultace s fyzioterapeutem

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří váš čas

EuroPainClinics FyzioterapieŠetří vaše peníze

Blog

Vítáme novou posilu EuroPainClinics Fyzio Brno!
28.11.2023

Vítáme novou posilu EuroPainClinics Fyzio Brno!

Představujeme vám novou sympatickou tvář našeho pracoviště fyzioterapie EuroPainClinics Fyzio Brno, kterou je od letošního listopadu fyzioterapeutka Mgr. Michaela Vodičková. Srdeč...
Zobrazit
Bolesti hlavy ako každodenný problém
09.11.2023

Bolesti hlavy ako každodenný problém

Šťastní ľudia sú tí, ktorí bolesť hlavy vôbec nepoznajú. Bohužiaľ, pravdepodobne každého z nás už aspoň raz hlava bolela. Bolesť hlavy sa stáva jednou s najčastejších každodenných...
Zobrazit
Proč je imunita v našem životě důležitá
18.10.2023

Proč je imunita v našem životě důležitá

Podzim je období, kdy se tradičně hlavním tématem stává odolnost našeho organismu vůči nachlazení, chřipce, ale i jiným nemocem. Této obranyschopnosti jako základu naší imunity je...
Zobrazit